Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź
Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź

Jak uzyskać to, co najlepsze z szablonu

Szablony artystyczne

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka instrukcji, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty w używaniu szablonów do dekoracji. Nie martw się, jeśli nigdy wcześniej nie używałeś szablonów. Nawet ty początkujący w malowaniu i dekorowaniu, nasze wskazówki i porady wystarczą, aby uzyskać wynik jak jesteś profesjonalnym artystą. Musisz tylko wypełnić dwie rzeczy: musisz wymyślić dobry pomysł na projekt, a następnie musisz po prostu przeczytać nasze rady uważnie. Jeśli nie masz teraz czasu, poniżej znajduje się podsumowanie osobnych artykułów, które dla Ciebie napisaliśmy.

RODZAJE SZABLONÓW - Oferujemy dwa rodzaje szablonów, oba są wielokrotnego użytku i wykonane z tworzywa sztucznego. Typ Zwykły służy do zdobienia farbami, a typ 3D (zwany również "szablonem objętościowym") służy do wykonywania reliefowych wzorów za pomocą gipsu (stiuku lub szpachlówki). Również szablony Gruby mogą być używane z farbami, jeśli planujesz wykonywać szablony w trudnych warunkach (mróz, silny wiatr na zewnątrz) i/lub do użytku komercyjnego - np. znakowanie opakowań w setkach sztuk.

Nie należy używać wielu farb!

GŁÓWNE WSKAZÓWKI - główne zasady podczas malowania za pomocą szablonów to tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, Twoje narzędzie malarskie (pędzel z płaskim krótkim włosiem, wałek piankowy, gąbka do naczyń czy nawet pęk szmat) musi mieć jak najmniej farby. Twój pędzel musi być prawie suchy - głęboki kolor powinien być osiągnięty nie przez ilość farby, ale ilość przejść, które wykonujesz. Tylko w ten sposób można uniknąć wycieku farby pod szablon - żadne klejenie nie pomoże, jeśli ilość farby będzie zbyt duża. Druga zasada - to kierunek ruchu. Nie należy przesuwać pędzla zamaszyście, należy poruszać pędzlem tak, jakbyśmy szturchali lub uderzali w malowaną powierzchnię. Jedynym narzędziem, które należy przesuwać wzdłuż powierzchni jest wałek piankowy.

SZABLONY CZYSZCZĄCE - najłatwiejszym sposobem czyszczenia szablonu jest nie czekać aż farba całkowicie wyschnie. Jak często należy myć szablon zależy od projektu i rodzaju farby, którą używasz. Zwykle, jeśli używany jest wałek piankowy, szablon musi być czyszczony raz na 8-10 cykli malowania.

CONCRETE WALL - the detailed workshop with photos how our stencil can be used on rough concrete wall. Step-by step instructions how to fix stencil on the wall and how to get the perfect result even is the stencil not sticking to the surface completely.

MALOWANIE WYPUKŁE - jak zrobić reliefowe wzory przez nasze szablony używając gipsu zamiast farby. Grubość szablonu nie ma znaczenia - musi być wystarczająco sztywny, aby pracować z ciężkim stiukiem, ale wysokość płaskorzeźby będzie tak wysoka, jak chcesz, niż grubsza warstwa tynku jest stosowana to grubsza płaskorzeźba.

DEKOROWANIE TKANINY - ten kurs pokazuje, że nasze szablony to doskonały sposób na ozdobienie każdego rodzaju tkaniny - ubrań, zasłon, obrusów itp. Jednak szablon na tkaninie ma pewne różnice. Na przykład - jeśli tkanina jest cienka, to zalecany jest klej w sprayu. Druga warstwa tkaniny musi być zabezpieczona czymś, jeśli szablon na koszulce jako przykład.

Szablonowanie sufitów

WYSTRÓJ MEBLI - Dekorowanie przedmiotów z drewna to bardzo popularne zastosowanie szablonu. Najczęściej stosuje się go na meblach, a jeśli drewno jest gołe, to wykonanie na nim szablonu jest najłatwiejszym zadaniem. Pokażemy więc nie tylko dekorowanie drewna, ale także to, jak szablon wielokrotnego użytku pozwala na łączenie jego części w celu uzyskania bardziej skomplikowanego motywu.

HORYZONTY - to jest rodzaj szablonu bordiur. Horyzonty pozwalają wizualnie oddzielić ścianę na dolnej i górnej połowie. Jeśli projekt Twojego pokoju zakłada użycie dwóch różnych kolorów, to szablonowy horyzont sprawi, że przejście między kolorami będzie bardziej miłe i ładne.

WIELOKROTNE WARSTWY - wyjaśnienie czym jest szablon wielowarstwowy, jest to ten sam szablon co zwykle, ale podzielony na dwie lub więcej części. Każda część ma specjalne znaki (lub jakieś elementy z innej warstwy), aby idealnie dopasować wzory lub szczegóły. Szablony dwóch lub więcej warstw są używane do oddzielenia kolorów lub do malowania jednego obiektu na drugim (oczy na twarzy na przykład).

DEKORACJA BRAMY - Szczegółowy tutorial z wieloma zdjęciami przedstawiający sposób dekorowania bram drewnianych za pomocą szablonu. Jak z powodzeniem używać szablonu bez kleju w sprayu, jak rysować bordiury jednym szablonem i jak radzić sobie z dużymi szablonami o trudnych miejscach.

TAPETY ŚCIENNE - czym jest szablony do tapet oznacza. Ten powtarzający się wzór łączy się ze sobą zarówno w pionie jak i w poziomie, tworząc bezszwowy wzór. Przez jeden szablon wielokrotnego użytku z wzorem tapety można udekorować duży obszar ściany, podłogi lub sufitu, a wałek piankowy jest tutaj najlepszym narzędziem.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA - krótkie pytania i krótkie odpowiedzi na najczęstsze tematy w formie listy.


Jak używać szablonów w 4 krokach

Zamówić szablon
Zamówić szablon
Umieść na ścianie
Umieść na ścianie
Pomalować i usunąć
Pomalować i usunąć
Świetny wynik!
Świetny wynik!


© 2006-2024 Projekt: Natali M.
Kodowanie: Aleks K.; Zawartość strony: Konsta A.