Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź
Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź

Jak oczyścić szablon z farby

Szablon jest narzędziem pracy dekoratora. A jego czystość jest ważna nie z estetycznego punktu widzenia, ale po to, aby podczas malowania było mniej defektów.

Nie ma potrzeby czyszczenia szablonu ze wszystkich małych cząstek i plam farby. Pozostałości farby mogą być jednak szkodliwe z dwóch powodów:

  • Wyschnięta farba zatka rogi szablonu i drobne szczegóły. Nowy rysunek, który zostanie utworzony za pomocą tego szablonu, nie będzie tak ładny i czysty jak pierwszy rysunek.
  • Grudki przykleją się do tylnej części szablonu i pomogą farbom wyciekać za szablon następnym razem.

Z tych powodów zaleca się czyszczenie szablonów po kilku użyciach (przed całkowitym wyschnięciem farby). Nie jest to tak trudne, jak można by twierdzić po pierwszej próbie, ale istnieją pewne osobliwości, których należy przestrzegać:

Po pierwsze, szablon lepiej jest przymocować do gładkiej, wodoodpornej powierzchni. Może to być plastikowa płyta, szyba lub blacha. Jeśli użyłeś kleju w sprayu, szablon będzie dobrze trzymał się na powierzchni. Jeśli nie użyłeś kleju, radzimy zwilżyć szablon wodą od tyłu, ale w tym przypadku szablon nie będzie w stanie utrzymać się tak dobrze, jak po kleju, więc bądź bardziej ostrożny.

Jedna z opcji - mały szablon jest przymocowany bezpośrednio do żelaznych zbiorników na wodę.

Szablon jest przymocowany bezpośrednio do żelaznych zbiorników na wodę

Następnie bierzemy syntetyczną szczotkę lub gąbkę do naczyń. Jeśli używasz gąbki do naczyń, musisz wyczyścić szablon twardą stroną. Strona z gumy piankowej przylgnie do części szablonu i nie wyczyści go prawidłowo. Spryskaj szablon wodą i delikatnie pocieraj go gąbką. Nawet zaschnięta farba zostanie zmyta w ciągu kilku minut.

Należy uważać na drobne szczegóły szablonu. Oderwanie ich jest mało prawdopodobne, ale łatwo je zgiąć. Należy uważać na zaostrzone rogi i krawędzie.

Należy uważać na drobne szczegóły szablonu.

W ciągu kilku minut nawet najbrudniejsze szablony będą czyste. Oczywiście nie będzie już wyglądał idealnie i jak nowy, ale nie jest to konieczne, ponieważ po wyczyszczeniu na szablonie nie będzie żadnych pozostałości farby. Spójrz - lewa połowa szablonu pozostała nietknięta, a prawa połowa została wyczyszczona w ciągu kilku minut.

Lewa połowa szablonu pozostała nietknięta, a prawą wyczyściliśmy w ciągu kilku minut.

Możesz osuszyć szablon papierowym ręcznikiem kuchennym, a następnie włożyć go z powrotem do opakowania.

► Tutaj nasze szablony ◄


© 2006-2024 Projekt: Natali M.
Kodowanie: Aleks K.; Zawartość strony: Konsta A.