Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź
Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź

Jaka jest różnica w rodzajach szablonów

Krótko: Zwykły - wielokrotnego użytku, do malowania na dowolnych powierzchniach, Gruby - do dekoracji reliefów przez tynk, może być również stosowany z farbą do intensywnego użytkowania lub do oznaczeń handlowych.

Zwykły - wielokrotnego użytku do malowania

Malowanie za pomocą szablonu

Dla dowolnych powierzchni można je prać i używać wielokrotnie, świetny zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. Szablony te wykonane są ze sztywnego tworzywa sztucznego BEZ warstwy kleju zwanego MYLAREM, grubość wynosi 125 mikronów aby umożliwić łatwe malowanie na falistych powierzchniach lub w wewnętrznym stożku. Właśnie ten rodzaj tworzywa jest powszechnie stosowany przez wszystkich profesjonalnych producentów szablonów na całym świecie.

Szablony Zwykły nadają się do wszelkich powierzchni - do ścian, mebli, ubrań, tkanin, naczyń i tak dalej. Szablony typu Zwykły są wielokrotnego użytku, ich żywotność jest praktycznie nieograniczona, wszystko zależy od dokładności operowania i wielkości wzoru. Niektóre wzory są tak szczegółowe, że przy zamówieniu w małym rozmiarze, szablon można łatwo uszkodzić. Ale szablony z regularnym wzorem, przy zachowaniu należytej staranności, są prawie wieczne. Tworzywo, z którego wykonane są te szablony jest obojętne, więc można je wykorzystać do malowania twarzy czy dekorowania ciast.

Zaletą szablonu wielokrotnego użytku jest to, że w przypadku dużych i złożonych rysunków można dużo zaoszczędzić. Tak więc, na przykład, jeśli wzór jest symetryczny, to szablon jest często połową gotowego wzoru. W takim przypadku, aby uzyskać kompletny projekt, wystarczy przesunąć i powtórzyć wzór. A koszt w ostatecznym rozrachunku jest znacznie mniejszy. Dodatkowo zawsze masz prawo do błędu - jeśli nie wyszło, to możesz przemalować jeszcze raz.

W przypadku szablonów wielokrotnego użytku istnieje niewielkie ograniczenie - ponieważ plastik jest sztywny i ciężki, bardzo trudno jest operować szablonem wielokrotnego użytku większym niż rozpiętość ramion. Do tego dochodzą ograniczenia technologiczne sprzętu produkcyjnego. Dlatego szablony większe niż 90x120 cm dzielimy na dwie lub więcej części. Oczywiście do każdego takiego szablonu dołączona jest prosta instrukcja, jak wyrównać części i uzyskać idealny efekt.

Tworzywo jest odporne na większość rozpuszczalników i może być stosowane zarówno z farbami wodnymi jak i alkidowymi. W razie wątpliwości - zapytaj nas o radę.


Gruby - wielokrotnego użytku do gipsów

Jak zrobić reliefową dekorację za pomocą szablonu

Specjalny rodzaj szablonów wielokrotnego użytku przeznaczony do wykonywania trójwymiarowych wzorów za pomocą past gipsowych lub fakturowych, a także do płynnych tapet. Stosowane są również w cukiernictwie (torty) do dekoracji kremami.

Szablony 3D są wykonane z bardziej twardego tworzywa sztucznego o grubości 190 mikronów. Dlaczego właśnie taka grubość i jak pracować z szablonami 3D można przeczytać TUTAJ, ale w skrócie - ta grubość jest praktyczna w transporcie i niedroga, ale pozwala uzyskać dowolną wysokość wzoru.

Szablony Gruby są uniwersalne, stosuje się je do tynków (lub płynnych tapet) oraz do malowania. dlatego nie ma potrzeby zamawiania dwóch szablonów - Zwykły i Gruby, jeśli chcemy powtórzyć rysunek różnymi technikami.

Ponadto szablony typu Gruby są wykorzystywane do znakowania przemysłowego i napisów, w tym reklamowych, ponieważ są bardziej trwałe i wytrzymują bardziej szorstkie traktowanie. Ponadto, jeśli chcesz, aby szablon był używany sto razy, lepiej rozważyć zamówienie typu Gruby zamiast Zwykły, ponieważ jest bardziej wytrzymały - ale Zwykły jest nadal wielokrotnego użytku i wystarczy w 90% przypadków.

Aby zaoszczędzić pieniądze, niektóre symetryczne wzory są wykonywane w połowie lub ćwierci - szablon wielokrotnego użytku będzie kosztował mniej, a ty narysujesz cały wzór w kilku powtórzeniach.

Bardzo duże szablony (ponad 120 cm) są dla wygody podzielone na części. Wszystkie części mają niezbędne znaki wyrównania lub powtórzenia wzoru i należy dołączyć instrukcję wyjaśniającą.

Jak zamówić nasze szablony yo można przeczytać TUTAJ.© 2006-2024 Projekt: Natali M.
Kodowanie: Aleks K.; Zawartość strony: Konsta A.