Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź
Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź

Dekoracja tkanin za pomocą szablonu przy użyciu wałka

Ten krótki ilustrowany przewodnik opisuje, jak osiągnąć doskonałe rezultaty na tkaninach przy użyciu naszych szablonów. Nasze szablony są wielokrotnego użytku i stanowią najlepszy wybór do tworzenia dekoracyjnych tkanin. Dzięki naszym szablonom możesz najpierw przetestować swoje umiejętności i pomysły na papierze lub nieużywanej tkaninie, a następnie ozdobić ubrania, pościel, zasłony i cokolwiek zechcesz.

Do szablonów potrzebna jest farba akrylowa dowolnego producenta, którą można znaleźć w lokalnych sklepach. Ważne jest, aby farba była odpowiednia do obróbki tekstyliów, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że farba zostanie zmyta po pierwszym praniu. Opcjonalnie można również użyć kleju w sprayu, ale nie jest to obowiązkowe. Możesz użyć zwykłej taśmy papierowej (taśmy maskującej), a efekt będzie równie dobry.


Umieść tkaninę na płaskiej, równej powierzchni. Następnie nałóż na nią szablon. Ważne jest, aby tkanina została wstępnie wyprana. Dodatki chemiczne w nowych tkaninach mogą ograniczać przyczepność farby.


Przymocuj szablon za pomocą taśmy papierowej. Szerokość taśmy samoprzylepnej nie ma znaczenia. Usuń taśmę w ciągu 2-3 godzin, aby uniknąć pozostałości kleju na tkaninie.

Przymocuj szablon do tkaniny z co najmniej dwóch stron. Jest to szczególnie ważne, jeśli tkanina jest cienka i rozciągliwa.


Aby zapobiec przenoszeniu koloru na tkaninę znajdującą się za nim, wsuń arkusz plastiku lub mocnego papieru między warstwy tkaniny.


Najlepszym narzędziem do malowania pojedynczym kolorem jest tani piankowy wałek malarski (dokładnie piankowy, nie futrzany ani wałek do włosów). Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze, a efekt będzie świetny. Tanie piankowe wałki malarskie pobierają mniej farby, co zapobiega jej wyciekaniu.


Piankowe wałki malarskie są dostępne w zestawie z tacą do rozwijania. Farbę należy wlać do wanienki na tacce, zanurzyć wałek i rozwinąć go kilka razy, aż farba zostanie równomiernie rozprowadzona na wałku.


Najważniejsza zasada do zapamiętania: podczas malowania szablonami mniej farby oznacza lepszy rezultat. Jeśli chcesz uzyskać głęboki jednolity kolor, musisz kilkakrotnie przetoczyć wałek z mniejszą ilością farby, zamiast nabierać na niego dużo farby i próbować malować za jednym razem.


Teraz zacznij przesuwać wałek po szablonie. Aby uzyskać bogate kolory, lepiej jest kilkakrotnie przejechać wałkiem po szablonie zamiast zwiększać ilość farby.


Aby dodać inny kolor - szczególnie w przypadku małych obszarów - użyj specjalnego pędzla z włosiem szablonowym (tępa, krótka końcówka z twardym włosiem) lub kawałka gąbki do mycia naczyń - po prostu odetnij mały kawałek gąbki do mycia naczyń i nanieś go na malowany obszar.


Po zakończeniu nie trzeba czekać, aż farba całkowicie wyschnie. Szablon można natychmiast usunąć.


Po usunięciu szablonu zobaczysz doskonały rezultat swojego projektu. Ponownie, nie trzeba czekać, aż farba całkowicie wyschnie. Farba akrylowa i tak wysycha dość szybko.


Taki będzie teraz Twój wynik. Ważne jest, aby postępować zgodnie z naszymi instrukcjami i pracować powoli. Nie spiesz się, spróbuj najpierw, a będziesz zachwycony wspaniałym rezultatem swojego projektu, nawet jeśli szablonujesz po raz pierwszy.


Jeśli użyłeś piankowego wałka malarskiego zgodnie z zaleceniami, zużyłeś bardzo mało farby. Farba nie wniknęła w tkaninę i dlatego przeplatanie nie było konieczne.

W ostatnim kroku należy postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu farby akrylowej. Zazwyczaj farbę do tekstyliów należy następnie wyprasować, aby trwale ją utrwalić. Przeczytaj instrukcje i postępuj zgodnie z nimi.


A oto wynik!

► ten szablon został użyty tutaj ◄


© 2006-2024 Projekt: Natali M.
Kodowanie: Aleks K.; Zawartość strony: Konsta A.