Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź
Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź

Jak obrócić szablon-bordiur na rogu

W naszym katalogu mamy wiele szablonów bordiur. Ale często celem jest obrócenie tego bordiuru o 90 stopni, aby narysować ramę - na przykład wokół okna lub drzwi. Niektóre wzory bordiur mają elementy w rogach, więc należy to zrobić za pomocą dodatkowego szablonu. Ale co zrobić, jeśli bordiur, który ci się podoba, nie ma róg?

Nie jest to żaden problem. Narzędzie do tego można łatwo wykonać samodzielnie. Wystarczy wyciąć trójkąt o kącie 45 stopni z dowolnego cienkiego materiału - twardego papieru lub plastiku. Wysokość tego trójkąta musi być około dwa razy większa niż wysokość twojego bordiuru.


Pomaluj wszystkie powtórzenia bordiury w kierunku przyszłego rogu i zatrzymaj się na ostatnim powtórzeniu, nie maluj go i po prostu umieść szablon tak, jak zostanie pomalowane to powtórzenie. Przymocuj szablon taśmą papierową, jeśli nie używasz już kleju w sprayu.

ostatnie powtórzenie szablonu

Następnie umieść ręcznie wykonane narzędzie na szablonie. Podstawa trójkąta musi być równoległa do wzoru bordiury (sprawdź, czy krawędź szablonu jest równoległa do motywu - tak jest w przypadku większości szablonów, ale nie zawsze). Dłuższy bok trójkąta musi przecinać wzór pod kątem 45 stopni. Jeśli malujesz ramkę na lub wokół kwadratowej powierzchni, długi bok trójkąta musi przechodzić przez wierzchołek tej powierzchni, jak na poniższym obrazku.

Umieszczanie narzędzia trójkąta
Nasz przykład pokazuje obrót bordiuru o kąt prosty, ale może to być również dowolny inny kąt. We wszystkich przypadkach długi rozmiar trójkątnej maski musi przebiegać wzdłuż środka przyszłego kąta ramki.

Dla większego bezpieczeństwa przymocuj trójkątną maskę taśmą papierową i pomaluj ostatnie powtórzenie bordiury w zwykły sposób. Ostatecznie bordiur zostanie przycięty pod kątem równym połowie pożądanego kąta.

Malowane powtórzenie kąta

Obróć szablon bordiury w nowym kierunku i przygotuj się do malowania kontynuacji ornamentu. Sztuką jest teraz znalezienie najlepszej pozycji motywu. Postaraj się znaleźć taką pozycję, w której górne i dolne elementy wzoru bordiur dotykają malowanej krawędzi. W ten sposób unikniesz niekształtnych stopni końcowej ramki w tym rogu.

znaleźć najlepszą pozycję szablonu, aby kontynuować

Przymocuj szablon w najlepszym miejscu za pomocą kawałków taśmy papierowej. Teraz umieść trójkątną maskę w taki sposób, aby jej krawędź ściśle przylegała do malowanego ornamentu. I pomaluj ją do końca szablonu. W ten sposób otrzymasz róg - zwrot ornamentu.

Ozdoba na róg jest gotowa

Teraz kontynuuj malowanie bordiur w zwykły sposób, aż dojdziesz do kolejnego rogu przyszłej ramki.

Kontynuuj szablonowanie

Ważna rada: jeśli planujesz stworzyć zamkniętą ramkę, weź ołówek lub kredę i narysuj wewnętrzne i zewnętrzne linie, które definiują przyszłą gotową ramkę. Pomoże to idealnie połączyć punkt początkowy i końcowy ramki. Bez takich linii nawet niewidoczny błąd w pozycjonowaniu szablonu może prowadzić do brzydkiego kroku w ramce.
Gotowa ramka z szablonem
To jest to! Sprytne i proste! Postępuj zgodnie z tą instrukcją i ciesz się wynikami! Powodzenia!

Kolejna przydatna lektura:© 2006-2024 Projekt: Natali M.
Kodowanie: Aleks K.; Zawartość strony: Konsta A.