Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź
Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź

Dekorowanie ścian zewnętrznych za pomocą szablonu

Z tego przewodnika dowiesz się:

  • gdy klej w sprayu nie pomaga
  • jak radzić sobie bez kleju w aerozolu
  • jak połączyć dwa różne szablony
  • czy dzieci potrafią rysować za pomocą szablonów
  • jak przekształcić smutek w radość

W ramach wsparcia rodziców postanowiliśmy pomóc przedszkolu, do którego chodzą nasze dzieci. Chcieliśmy ożywić nudną werandę. Mając to na uwadze wykonaliśmy szablony Kot na parapecie, Dwa koty i jedno z mini miast z kategorii Horyzonty o nazwie Nowy Jork. Tak wyglądała weranda przed naszym przyjazdem.

Tak wyglądała weranda przed naszym przyjazdem

Oprócz szablonów potrzebujemy:
  • Farby akrylowe na bazie wody
  • Wałek malarski, dzięki któremu można pokryć większe powierzchnie
  • Gąbka do naczyń do rysowania mniejszych obiektów
  • Pędzle szablonowe (nie mieliśmy pędzla szablonowego, więc użyliśmy zwykłego pędzla z twardym włosiem, który ułatwia rysowanie cienkich pociągnięć i drobnych szczegółów).
  • Naczynia jednorazowe - do mieszania farby
  • Jednorazowa szkółka nie brudzi rąk
  • Taśma maskująca do przymocowania szablonów do ściany
  • Klej w sprayu do tego samego celu, czyli do przymocowania szablonu do ściany. To ułatwia życie
  • Fartuch, aby dzieci się nie pobrudziły
  • Woda do mycia szczotek w razie potrzeby

Oprócz szablonów potrzebujemy

Zaczniemy od okien. Szablony mocujemy za pomocą taśmy maskującej. Dlaczego używamy taśmy maskującej, a nie kleju w sprayu? Wspominaliśmy już wielokrotnie, że klej w sprayu nie jest absolutnie niezbędny, ponieważ nie zapobiega podciekaniu farby pod szablon. Klej w sprayu pomaga jedynie przymocować szablon do ściany. Jeśli nie mamy pod ręką kleju w sprayu, nie ma problemu i możemy użyć taśmy maskującej. Pokażemy to również za chwilę.

Poza tym jest jeszcze jeden powód. Należy zauważyć, że ściana ma chropowatą powierzchnię. Żaden klej w sprayu nie przyklei się do takiej powierzchni. Do tego celu nadaje się jedynie taśma maskująca. Należy pamiętać, że szablony niekoniecznie muszą być mocno przyłożone do ściany, aby efekt został osiągnięty szybko i pięknie.

Do tego celu nadaje się tylko taśma maskująca. Należy pamiętać, że szablony niekoniecznie muszą być mocno przyklejone do ściany, aby efekt został osiągnięty szybko i pięknie.

Przygotowujemy farbę. Nie chcieliśmy, aby okno było czarne. Szara farba miałaby ten sam odcień co ściana i przenikałyby się nawzajem. Zdecydowaliśmy się zmieszać czarną i szarą farbę, aby uzyskać pożądany odcień. Następnie zanurzyliśmy wałek malarski w farbie i przetoczyliśmy go po jednorazowej płytce, aby usunąć resztki farby. Zawsze pamiętaj, że na wałku powinna znajdować się minimalna ilość farby, wałek musi być prawie suchy, wtedy farba nie będzie pod nim spływać.

Przygotowujemy farbę

Rolujemy wałek malarski po szablonie. Na szablon nakładamy farbę. Jeśli szablon nie przylega ściśle do ściany, nie stanowi to problemu. Gdy wałek z farbą jest prawie suchy, krawędzie rysunku stają się płaskie i wyraźne. Chropowata ściana jest trudna do pomalowania, dlatego należy ją pomalować kilka razy. W żadnym wypadku nie należy brać więcej farby, aby przyspieszyć proces, może to tylko wszystko zepsuć.

Rolujemy wałek malarski po szablonie.

Sprawiamy, że rysunek jest bardziej głęboki i naturalny. Po pomalowaniu szablonu szarą farbą, bierzemy gąbkę z czarną farbą i nakładamy ją na krawędzie szablonu. Uzyskujemy lekki cień, który nadaje rysunkowi przestrzenności i głębi. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że na gąbce powinna znajdować się tylko minimalna ilość farby.

Tworzymy rysunek przestrzenny

Zaciągamy kurtynę. Po narysowaniu ram i cegieł domów w szaro-czarnych odcieniach, dekorujemy rysunek kolorowymi zasłonami. Zdecydowaliśmy, że każde okno będzie miało swój własny kolor. To okno jest jasnoróżowe. Zauważ, że nie mamy problemu z wolną przestrzenią między ścianą a szablonem. Znamy pewien sekret! Sekret jest bardzo prosty, ponieważ zawsze sprawdzamy ilość farby i wiemy, że powinna to być minimalna ilość farby na gąbce. Jeśli chcesz malować na większej powierzchni, zacznij od środka, jak najdalej od krawędzi szablonu. Jeśli zauważysz, że na wałku jest zbyt dużo farby, usuniesz większość resztek farby na środku, pozostawiając normalną ilość na krawędziach, lub jeśli jest to gąbka - w tym momencie wyschnie wystarczająco. Można również usunąć nadmiar farby z gąbki za pomocą ręcznika papierowego.

Zaciągamy kurtynę

Rysujemy drobne szczegóły. Do tego potrzebujemy pędzli. W naszych oknach jest bardzo trudny szczegół - poziome linie przecinające zasłony. Linia i zasłona są narysowane różnymi kolorami. Najpierw narysowaliśmy zasłonę i zamalowaliśmy linię różowym kolorem. Następnie bierzemy pędzel i malujemy linię ciemnoszarym kolorem. Jeśli nie masz specjalnego pędzla do szablonów, nie ma problemu. Tak jak my, możesz wziąć zwykły pędzel z twardym włosiem (w razie potrzeby skróć go). Ważna zasada - nie poruszaj pędzlem tak, jak zwykle malujesz. Ruchy muszą być stukające i prostopadłe do powierzchni.

Rysujemy drobne szczegóły

Pierwsze okno jest gotowe. Teraz jest najbardziej zapierający dech w piersiach moment, ponieważ zdejmujemy szablon. Rezultat nie jest idealny, jednak wady mogą być wykryte tylko przez tych, którzy się na tym znają. Inni nie mogliby znaleźć tak drobnych błędów. Widzisz to? Nie? To jest dokładnie to, co powinno być udowodnione! I to jest naprawdę wyjątkowa, ręcznie wykonana praca, a nie tani drukowany plakat ze sklepu.

Pierwsze okno jest gotowe

Rysujemy inne okna. Zdecydowaliśmy się narysować w sumie siedem okien. Nasze szablony są wielokrotnego użytku, dlatego nie ma znaczenia, czy narysujemy siedem, dwadzieścia czy sto okien. Jeśli jesteśmy ostrożni z szablonami, mogą one żyć wiecznie. Siedem okien z szablonem, z którego nawet nie zmyliśmy farby. Górne okna są lustrzanym odbiciem dolnych, a osie są przesunięte. Zanim to zrobisz, upewnij się, że farba wyschła lub wyczyść szablon. My czekaliśmy 10 minut, aż farba wyschnie.

>Rysujemy inne okna

Umieściliśmy koty na parapetach. W rzeczywistości w naszym katalogu mamy koty na parapetach. Jednak aby zaoszczędzić pieniądze, wykonaliśmy okna bez kotów i kupiliśmy szablon z dwoma oddzielnymi kotami. Te koty umieściliśmy na parapetach. Zanim skończymy ostatnie okna, pierwsze okna są już suche, więc możemy przymocować szablony z kotami do gotowego rysunku.

Kładziemy koty na parapetach

Pozwalamy dzieciom rysować. Podczas gdy mamy rysują okna, dzieci biorą farby i gąbki. Tutaj najważniejsze jest, aby dzieci przestrzegały głównej zasady i brały minimalną ilość farby. Dorośli nie zawsze przestrzegają tej zasady i trudno oczekiwać, by robiły to dzieci. Jednak dzieci uwielbiają rysować, a dzięki szablonom czują się jak prawdziwi artyści. Błędy można łatwo zamalować za pomocą pędzli.

Pozwalamy dzieciom rysować

Ożywiamy kota. Jeden z kotów na parapecie, który chcemy podkreślić. Bierzemy czarną farbę i gąbkę i rysujemy czarne paski. Otrzymujemy czerwonego kota z czarnymi paskami.

Ożywiamy kota

Wynik: Na nudnej ścianie mamy teraz siedem okien w różnych kolorach, na parapetach są koty. Na wszystko potrzebujemy dwóch godzin czasu i dwóch szablonów Kot na parapecie 05 oraz Dwa koty.

Wynik

Na wszystko potrzebujemy dwie godziny czasu i dwa szablony Kot na parapecie 05 i Dwa koty.

► katalog szablonów tutaj ◄


© 2006-2024 Projekt: Natali M.
Kodowanie: Aleks K.; Zawartość strony: Konsta A.