Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź
Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź

Wypukły wzór za pomocą szablonu z gipsu

Użyj szablonu 3D, aby stworzyć efekty objętościowe! Przy zamówieniu można wybrać rodzaj szablonu spośród dwóch opcji: "zwykły" szablon, lub "3D". Oto on jak dokonać tego wyboru.
Szablon "3D" wykonany jest z tworzywa sztucznego, które jest grubsze niż "zwykłe". "3D" szablony są używane:
  • aby uzyskać efekt objętości: obraz / wzór o strukturze reliefu (zamiast farby należy użyć gipsu);
  • oczywiście można je również stosować w standardowych technikach szablonowych ze zwykłymi farbami;
  • do celów komercyjnych, np. znakowanie opakowań lub jeśli trzeba użyć jednego szablonu w trudnych warunkach lub sto razy - szablon 3D jest trwalszy w przypadku użycia z farbą.

Do dekoracji reliefowej potrzebny jest szablon "3D", klej w sprayu** oraz tynk, który można użyć zamiast farby. Na rynku istnieje wiele rodzajów tynków, główną różnicą jest struktura i maksymalna grubość warstwy.
**Nie prowadzimy sprzedaży kleju w aerozolu, jako że zabronione jest wysyłanie go pocztą. Ale można go łatwo kupić na miejscu - musi to być "tymczasowy" lub "usuwalny" klej w sprayu, często nazywany "klejem w sprayu do szablonów". Napisz do nas po poradę jeśli nie możesz znaleźć go w lokalnych sklepach.

Szablony 3D kosztują więcej niż zwykłe, ale można ich używać zarówno z tynkiem, jak i z farbą. Grubość szablonu nie ma znaczenia, gdyż ważną właściwością jest twardość tworzywa. Za pomocą szablonu 3D można wykonać reliefy o różnej wysokości - w zależności od tego, jaką warstwę zamierzamy nałożyć. Ale jeśli chcesz wiedzieć - grubość to te 190 mikronów.

Krok 1. Klej w sprayu. Nałóż cienką ilość kleju w aerozolu na tył szablonu. Jeśli projekt nie jest skomplikowany, możesz w ogóle nie używać sprayu i przymocować szablon na miejscu za pomocą taśmy papierowej.
Krok 2. Umieść na ścianie. Klej w sprayu nie może "przyklejać" szablonu do ściany. Ma on za zadanie jedynie utrzymać szablon na miejscu i zapobiec jego opadaniu. Zrób kilka kroków od ściany, aby upewnić się, że umieściłeś szablon w odpowiednim miejscu i pod odpowiednim kątem.
Krok 3. Nałóż tynk. Za pomocą preferowanego przez Ciebie narzędzia - na przykład za pomocą zwykłej szpachelki malarskiej - nałóż tynk na szablon. Grubość tej warstwy będzie wysokością Twojej przyszłej płaskorzeźby. Zobacz informację na słoiku z gipsem o największej możliwej grubości warstwy.
Krok 4. Usuń szablon. Usuń szablon ze ściany natychmiast po nałożeniu tynku, nie czekając na jego wyschnięcie. Jak nóż w maśle, twarde tworzywo szablonu wytnie ze ściany nadmiar tynku i na powierzchni pozostaną tylko fragmenty wzoru.
W zależności od rodzaju stosowanego tynku, na krawędziach jednolitych obszarów pozostaną pewne defekty, jak np. cylia. Jest to normalne i będziesz musiał poczekać, aż tynk wyschnie. Następnie weź papier ścierny i ostrożnie usuń wszelkie nadmierne artefakty.
Na koniec otrzymujesz reliefowy dekor o pożądanej przez Ciebie grubości. Grubość dekoru nie zależy od grubości szablonu, ale od warstwy, którą na niego nałożyłeś.

Znowu: dlaczego nie potrzebujesz szablonu, który jest tak gruby jak pożądany relief.

  • Bardzo grube szablony są drogie i nie nadają się do transportu, ponieważ nie można ich zwinąć w tubę.
  • Niemożliwe jest zaoferowanie kilku różnych grubości dla wszystkich potrzeb klientów. Każdy projektant chce mieć inną grubość dekoru.
  • Zbyt gruby szablon uniemożliwia drobne detale we wzorze, ponieważ tynk będzie się przyklejał do krawędzi grubego tworzywa i nie pozostanie na ścianie tak, jak powinien.
Oferowane przez nas szablony pozbawione są podanych wad, a jednocześnie umożliwiają uzyskanie reliefu o dowolnej grubości.
Porady dotyczące klejów w aerozolu: Jest kilka rodzajów klejów w sprayu, których można użyć do szablonów (nie sprzedajemy klejów w sprayu, ponieważ ich transport jest zabroniony). Po pierwsze, na puszce musi być napis "temporary" lub "repositionable". A drugie, może to być klej do użytku domowego lub profesjonalnego. Klej profesjonalny jest znacznie lepszy, ale sprzedawany jest tylko w dużych puszkach. Spraye do użytku domowego często nazywane są "klejem w sprayu do szablonów" i sprzedawane są w małych puszkach. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:


© 2006-2024 Projekt: Natali M.
Kodowanie: Aleks K.; Zawartość strony: Konsta A.