Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź
Szablony artystyczne - sklep internetowy z dużym katalogiemO nasKontaktyDostawaSzukajcie Wejdź

Jak używać szablonu: podstawowe zasady

W pakiecie:

>> Szablon(y)
>> Kolorowy nadruk/instrukcja
>> Niniejszy podręcznik

Rodzaje szablonów. Szablony Zwykły. Może być stosowany z każdym rodzajem farby, ale zalecana jest farba na bazie wody. Jeśli masz wątpliwości, wytnij cienką linię z krawędzi szablonu, namocz go w farbie na 10 minut i spróbuj rozciągnąć. Jeśli długość nie zmieni się, farba nie uszkodzi szablonu. Sjablonen Gruby. Różnica polega na grubości (190 mikronów wobec 125 dla Zwykły), może być stosowana z tynkami jak i ze zwykłą farbą. Grubość końcowego dekoru będzie inna, w zależności od warstwy, którą nałożysz na szablon. Więcej szczegółów - na naszej stronie internetowej.

Załączyć szablony. W większości przypadków i dla większości wzorów wystarczy przykleić krawędzie szablonu do powierzchni zwykłą taśmą papierową. Jeśli projekt jest skomplikowany, lub jeśli malujesz na suficie, potrzebny jest klej w sprayu. Klej w sprayu jest dostępny osobno w lokalnych sklepach. Zwykle nazywa się go "Klejem w aerozolu do szablonów" lub "Klejem repozycjonowalnym w puszce z aerozolem". Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc, jeśli masz problemy ze znalezieniem go lokalnie. Należy pamiętać, że klej w sprayu nie zapobiega wyciekaniu farby pod szablon, należy go jedynie użyć do przytrzymania szablonu w miejscu. Tylko przy odpowiedniej technice malowania uzyskasz ostre krawędzie na swoim obrazie. Użyj więc tylko odrobiny sprayu, aby szablon był trochę lepki i nałóż kolejną porcję, gdy szablon w ogóle przestanie być lepki.

Malowanie. Narzędzie. Jeśli malujemy dużą powierzchnię (ścianę) na jeden kolor, najlepiej wybrać tani wałek piankowy. Jeśli Twój projekt jest mały i kolorowy, nie ma idealnych wyborów. Możesz użyć: ► zwykła i niedroga gąbka; ► specjalny pędzel do szablonów; ► pęk szmatek do uzyskania efektu "antyków". Zasady. Jednak niezależnie od wybranego narzędzia, świetne rezultaty osiągniemy, przestrzegając dwóch głównych zasad:
  • Ilość farby na Twoich narzędziach powinna być jak najmniejsza. Pędzel/rolka/gąbka powinny być prawie suche. Im mniej, tym lepiej. Przetestuj to na kartce papieru.
  • Wykonuj ruchy skubania prostopadle do powierzchni, nie przesuwaj pędzla tak jak byś normalnie malował. Ruchy wzdłużne spowodują wepchnięcie farby pod szablon. Dlatego do dużych powierzchni najlepiej sprawdzi się wałek piankowy.
Jeśli malujesz różnymi kolorami, użyj tej samej liczby narzędzi. Jeśli umyjesz pędzel lub gąbkę z farby, nigdy nie używaj go przed całkowitym wyschnięciem.

Kilka warstw. Niektóre szablony składają się z 2 lub więcej warstw. Oznacza to po prostu, że ostateczny projekt jest podzielony przez dwa lub więcej oddzielnych szablonów. Do takich szablonów dołączony jest kolorowy wydruk, który opisuje kolejność malowania. Aby idealnie wyrównać te warstwy, takie szablony albo zawierają znaczniki wyrównania lub małe fragmenty wzoru powtórzone na obu warstwach. Przy malowaniu pierwszej warstwy należy zamalować również te znaki, a przy nakładaniu kolejnej warstwy wystarczy wyrównać zamalowane znaki z otworami o tym samym kształcie (najczęściej - trójkąta) na drugim szablonie. Aby łatwo usunąć pomalowane znaki po wykończeniu, naklej kawałek taśmy papierowej w miejscu, gdzie będą znaki.
W ten sam sposób pracuje się przy wyrównywaniu powtarzających się motywów lub części bardzo dużych szablonow.

Szablony Gruby. Aby stworzyć wytłoczony wzór nie potrzebujesz szablonu o grubości równej reliefowi, który chcesz uzyskać. Umieść szablon w wybranym miejscu (zalecany jest klej w sprayu) i nałóż tak grubą warstwę tynku, jak chcesz (zwróć uwagę na maksymalną grubość, podaną na opakowaniu tynku). Po nałożeniu tynku usuń szablon, a on wytnie z Twojej powierzchni nadmiar tynku, pozostawiając tylko wzór o pożądanej wysokości (grubości). Fragmenty wzoru mogą mieć szorstkie krawędzie, które łatwo można wygładzić papierem ściernym (wystarczy poczekać, aż tynk całkowicie wyschnie). Szczegółowe instrukcje można przeczytać tutaj.

Porady dotyczące klejów w sprayu: Istnieją różne rodzaje kleju w sprayu, których można używać do szablonów (nie sprzedajemy kleju w sprayu, ponieważ jego przewożenie jest zabronione). Najpierw trzeba poznać tekst na puszce aerozolu, może to być "tymczasowego" lub "repozycjonowalny" lub "samoprzylepna" napis na puszce. A po drugie może to być klej do użytku domowego lub profesjonalnego. Profesjonalny klej jest znacznie lepszy, ale sprzedawany jest tylko w dużych puszkach. Spraye do użytku domowego często nazywane są "klejem w sprayu do szablonów" i sprzedawane są w małych puszkach. Oto kilka przykładów:

Zakupiony szablon jest wielokrotnego użytku. Sprawdź swoje umiejętności na papierze, dołączonym do pakietu!

Pytania? Napisz: info@SzablonDeko.pl lub WhatsApp: +46 812 400 477
lub zadzwoń do nas: 022 230 4282


© 2006-2024 Projekt: Natali M.
Kodowanie: Aleks K.; Zawartość strony: Konsta A.